НачалоНачало  ИндексИндекс  Събития  ГалерияГалерия  ТърсенеТърсене  Последни снимкиПоследни снимки  Регистрирайте сеРегистрирайте се  ВходВход  
Търсене
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Навигация
 Портал
 Индекс
 Потребители
 Профил
 Въпроси/Отговори
 Търсене
Информация
Ето колко хора са ни посещавали:
Ричард Матисън - Аз съм легенда 1954, I am legend  Percent_0
Top posters
Admin
Ричард Матисън - Аз съм легенда 1954, I am legend  Vote_lcapРичард Матисън - Аз съм легенда 1954, I am legend  Voting_barРичард Матисън - Аз съм легенда 1954, I am legend  Vote_rcap 
Perfe <3
Ричард Матисън - Аз съм легенда 1954, I am legend  Vote_lcapРичард Матисън - Аз съм легенда 1954, I am legend  Voting_barРичард Матисън - Аз съм легенда 1954, I am legend  Vote_rcap 
stoper
Ричард Матисън - Аз съм легенда 1954, I am legend  Vote_lcapРичард Матисън - Аз съм легенда 1954, I am legend  Voting_barРичард Матисън - Аз съм легенда 1954, I am legend  Vote_rcap 
ProToTyPe
Ричард Матисън - Аз съм легенда 1954, I am legend  Vote_lcapРичард Матисън - Аз съм легенда 1954, I am legend  Voting_barРичард Матисън - Аз съм легенда 1954, I am legend  Vote_rcap 
kwh
Ричард Матисън - Аз съм легенда 1954, I am legend  Vote_lcapРичард Матисън - Аз съм легенда 1954, I am legend  Voting_barРичард Матисън - Аз съм легенда 1954, I am legend  Vote_rcap 
( ͡° ͜ʖ ͡°)
Ричард Матисън - Аз съм легенда 1954, I am legend  Vote_lcapРичард Матисън - Аз съм легенда 1954, I am legend  Voting_barРичард Матисън - Аз съм легенда 1954, I am legend  Vote_rcap 
Attractiv3
Ричард Матисън - Аз съм легенда 1954, I am legend  Vote_lcapРичард Матисън - Аз съм легенда 1954, I am legend  Voting_barРичард Матисън - Аз съм легенда 1954, I am legend  Vote_rcap 
Торент тракера затваря! Тъй като получих предупреждение, че ще ми изтрият сайта, ако не спра с торентите. Вече ще имаме нов сайт за торенти: bg-bunker.bulgarianforum.net

 

 Ричард Матисън - Аз съм легенда 1954, I am legend

Go down 
АвторСъобщение
Admin
Администратор
Администратор
Admin


Male Taurus Брой мнения : 153
Рожден ден : 07.05.2000
Дата на присъединяване : 09.12.2018
Години : 23
Местожителство : Хасково
Хумор : Креативен и позитивен

Ричард Матисън - Аз съм легенда 1954, I am legend  Empty
ПисанеЗаглавие: Ричард Матисън - Аз съм легенда 1954, I am legend    Ричард Матисън - Аз съм легенда 1954, I am legend  Icon_minitimeНед Фев 03, 2019 1:15 pm

Ричард Матисън - Аз съм легенда 1954, I am legend  IAmLegend

Ричард Матисън - Аз съм легенда

Аз съм легенда е от онези книги, при които не е съвсем ясно на пръв поглед какво им е толкова специалното. На повърхността тя е просто хорърче с вампири с малко по-завъртяна идея – вирус, превърнал хората в кръвосмучещи чудовища, при това от най-класическия плашещ се от чесън, хиберниращ през деня и умиращ от дървени колове в сърцето тип.

Главният герой Робърт Невил е просто човек, оказал се някак резистентен на вируса, който си е поставил за цел да обикаля из града по светло, търсейки скривалищата на вампирите, за да ги избива. Нощем обаче той се превръща в затворник в собствения си ограден с чесън дом, където те неотменно се събират, за да хвърлят камъни по прозорците му, да го ругаят и да го предизвикват да излезе.

Всъщност именно последното е един от най-силните елементи на книгата. Сюрреализмът на ситуацията просто може да те помете. Жените разголват цици, за да го примамят, някогашният му най-добър приятел не спира да му крещи, като същевременно му прави всякакви мизерии. Безмозъчни зомбита (вдигнатите от вируса мъртъвци, които, за разлика от живите вампири, нямат разум) обикалят наоколо и рушат всичко наоколо си.

За хората, гледали първо филма, книгата вероятно ще е доста странна. В нея Невил не е нито военен, нито учен. Той е просто обикновен човек, който през половината действие дори не знае как са се получили тия вампири и защо той не е такъв. Всичко останало е налице – страхът, самотата, бавната лудост... но за разлика от филма, тук я има и омразата. Робърт Невил на Ричърд Матисън изобщо не е самарянин и в ума му няма мисли за спасяване. Той мрази вампирите и прекарва всеки свободен миг в търсене на бърлогите им, във винаги безрезултатен лов на някогашния си най-добър приятел, който е и най-коварният му враг.

Тази агресия и лудост са именно това, което отличава Аз съм легенда от останалите "вампирски" четива, ако изключим разликата в обстановката. Героят тук не е жертва, той е ловец. Той се бори със зъби, нокти и ярост, отмъщавайки за нещо, което дори не може да назове, в самота, която бавно гризе здравия му разум.

И ако всичко това звучи силно незадоволително и неубедително, то причината е, че подобни неща просто не се поддават на описание, те трябва да бъдат възприети директно. А възприемането на Аз съм легенда, освен изключително приятно, е и доста лесно, защото книгата е почти новела и се чете ужасно бързо. Горещо препоръчвам да го направите, ако още не сте.

•Страници: 72 •Език: български •Формат: PDF (отваря се с Adobe Reader)

NFO: NFO (3.09 KB)
Тип: Книги/Комикси
Размер: 376.22 KB (385,253 байта)

Файл лист

Директория        Размер
Richard Matheson - I Am Legend.nfo 3.09 KB
Richard Matheson - I Am Legend.pdf 373.13 KB

Кликни за да изтеглиш

Източник: zamunda.net
Върнете се в началото Go down
https://bunkera.bulgarianforum.net
 
Ричард Матисън - Аз съм легенда 1954, I am legend
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
 :: Програми и компоненти :: Торенти-
Идете на: